Lobby Donor Tree Listing
Our Donors
A. E. Matthews Jr. | Joyce & Andy Smith |
Abcott Construction Ltd. | Judge & Mrs. J. C. Kent |
Academy of Brant County Veterinarians | Karl & Anne Hill |
Alexander Tools | Katherine, Jane & Julie Carr |
Alvin & Beverley Barber | Ken & Cheryl Black |
Arthur & Evelyn Binkley | Knights of Columbus 1679 |
Arthur L. Krick | Kuriyama Canada Inc. |
Arthur Morgan | L. J. Daw |
Ashton Cockshutt | L. T. Pennell |
Barry Humble | Larry & Susan Jackson |
Bellview School | Lorne & Jackie Foerter |
Blondie’s Bistro of Brantford | Main & Muldoon Insurance Brokers Ltd. |
Brant Mutual Insurance Company | Margaret & John Canning |
Brant News | Marian Beckett |
Brantford Bison Alumni Association | Marion & Don Francis |
Brantford Flour Mills Ltd. | Marion & Jack Bragg |
Brantford Mechanical Limited | Marlene & Derek Evans |
Brantford Musicians Association | Marvin B. Daboll |
Brantford Nissan Inc. | Mary & Lorne Berry |
Brantford School of Instr. Music | Mary E McGregor |
Brantford Travel Centre Ltd. | Master-Seal Windows Limited |
Brian & Beverley Osborn | Maxwell J. Webster |
Brian Cronkwright | McCleister Funeral Homes |
Brian Webster | McColeman Brothers Contracting Limited |
Bunnell Hitchon Ltd. | McDonalds Restaurants of Brantford |
Burford Township | McKay Travel Limited |
Buspak Advertising Group Inc. | McLean Foundry Ltd. |
Callahan’s Restaurant Inc. | Michael Swanson |
Capitol Dance Festival Inc. | Mike Dubecki Homes Ltd. |
Cecil Shaver Ltd. | Miklos Matyas |
Central Guaranty Trustco Group | Mildred Barrie |
Charles G. Elliott | Miss Cynthia K. Bunnell |
CKPC 1380 AM | Molson Companies Donation Fund |
CKPC Lite 92.1 FM | Mr. & Mrs. M. J. Rocheleau |
Conceptual Benefit Planners | Mr. & Mrs. Bill O’Leary |
Cornell Construction (1971) Limited | Mr. & Mrs. C. S. Kruspe |
Cowan McVicar & Associates | Mr. & Mrs. David M. Georgeff |
Crown Mfg. Inc. | Mr. & Mrs. Dennis Vandenberg (Passmore’s) |
David & Elfrieda Neumann | Mr. & Mrs. Frank E. Mitchell |
David & Janis Babineau | Mr. & Mrs. Gary W. Davidson |
David Johnson | Mr. & Mrs. Hugh McCracken |
David Kellman | Mr. & Mrs. John Stratford |
David R. Kirk | Mr. & Mrs. Kevin Davis |
Denis & Donna Mallon | Mr. & Mrs. Markwell J. Perry |
Don & Edna Bradley | Mr. & Mrs. R. J. Munro |
Don & Gail Dowden | Mr. & Mrs. Raymond Simpson |
Don & Jean Richardson | Mr. & Mrs. Robert Caramelli |
Donald G. MacDonald | Mr. & Mrs. Ross Misener |
Dorsey Insurance Brokers Ltd. | Mr. & Mrs. Steven Kun |
Doug Russell Car Sales Ltd. | Mr. & Mrs. Tom Bingle |
Dr. & Mrs. A. W. Michalchuk | Mr. & Mrs. Walter B. Hall |
Dr. & Mrs. Boyd Van Allen | Mr. & Mrs. Warren Mountjoy |
Dr. & Mrs. Grant Honeyman | Mr. & Mrs. William A. Schantz |
Dr. & Mrs. H. J. Reason | Mr. Mrs. T. J. Decoteau |
Dr. & Mrs. J. W. Baxter | Mr. W. B. Alexander |
Dr. & Mrs. John G. Wright | Mrs. Anne Bowman |
Dr. & Mrs. Lee Deimling | Mrs. Billie Ludlow |
Dr. & Mrs. M. A. Jamieson | Mrs. Caroline M. Bucci |
Dr. & Mrs. Philip Quinlan | Mrs. Edith Crow |
Dr. & Mrs. R. Lorne Scott | Mrs. Grace G. Henniger |
Dr. & Mrs. Stanley Saunders | Mrs. Norma Cameron |
Dr. & Mrs. Stephen Bates | Mrs. Ruth McFadzean |
Dr. D. N. M. Cuthbert | Ms. J. K. Livingston |
Dr. Donald S. Robertson | Nichirin Inc. |
Dr. Fred Kikuchi | Nyman’s Ladies Wear Limited |
Dr. G. M. Mbolekwa | Oakes Welding Brantford Ltd. |
Dr. J. H. Carson | Park Insurance Inc. |
Dr. J. Jay Hill | Parsons Radio & Electric |
Dr. John A. D. Marquis | Paul M. Stillman |
Dr. John Huigenbos | Pauline Wrobel |
Dr. John R. Lind | Peter Valachos |
Dr. R. B. Telfer | Phyllis McClure |
Dr. W. Howard & Mrs. Joan Avison | Pilot Club of Brantford |
Dr. W. L. C. McGill | Pioneer Cleaners Ltd. |
E. Jeanne Taylor | Pioneers Social Club |
E. W. G. Barrie | Pizza Chef |
Earl & Barbara Campbell | Pride of Paris |
Ede & Allan Feth | R. Eleanor Chapin |
Elizabeth D. Thaler | R. G. S. McIntosh |
Elsie M. Hall | R. J. Wrobel |
Emory & Jean Knill | Ralph E. Henniger |
F. A. Wells, G. A. Young, P. M. Szak | Raymond Industrial Equipment |
Falla Construction Limited | Richard & Carol Verity |
Farris Industries Can. | Richard & Margaret Miller |
Fleur-Ange Lamothe | Richard Woodcock |
Foulds Bros. Co. Limited | Robbins & Myers Canada Ltd. |
Fran & Ray Southcott | Robert & Bruni Foa |
Francis & Beryl Mitchell | Robert E. Flack |
Frank Cowan Company Ltd. | Ron & Brenda Laidlaw |
Fred & Muriel Golden | Ron & Sylvia Falla |
Glenn & Marilyn Watson | Rossini Lodge |
Goligers Travel | Royal Canadian College of Organists |
Gordon Lamond | S. Bertram Ashby |
Gould Outdoor Advertising | Sam, Mary, Wendy & David Purdy |
H. Clark & M. Isobel Holden | Score Systems Limited |
H. D. Brown Enterprises Limited | Screen Print Display Advertising Limited |
Hamilton Porcelains Limited | Shirley & Neil McArthur |
Hans & Jerri Loewig | Shirley G. Farmer |
Hay Stationery Inc. | Shirley Jacklin |
Hazel Patterson | The Credit Bureau of Brantford & Simcoe |
Heather, Gabrielle & Katherine Bright | Theatre Brantford |
Helen Westaway | Thomas Hart |
Helmi A. Marquis | Thomas McKay Contractiong |
Hooton Security Systems | Thorpe Bros. Funeral Home Co. Limited |
Hurley Real Estate | Thorpe Family (Mrs. Margaret Trepanier) |
I.B.E.W. Local 105 | Timothy & Catherine Sheldon |
Innova Envelopes Div. Barbecon Inc. | Township of South Dumfries |
J. Crawford & Josey Reid | Trailmobile Group of Companies |
J. H. Young & Sons Limited | Turrett Realties Inc. |
J. W. Passmore | Vern B. Gale |
Jack & Dorothy Lamond | Wayne & Shirley Baldwin |
Jack E. & Joann Muir | Wayne L. Weaver |
James & Jane Boughner | White & Hyde |
James D. Boyd | William D. & Heather P. Harrow |
Jan Advertising Agency | William Underwood |
Joan & Joseph Simon | Wm. D. Hurley |
John & Doreen Wilson | Woodman Drive School |
Joseph Wiacek |
Atkemix Inc. |
Bank of Montreal |
Bell Canada |
Brant Naval Veterans Association |
Brantford Dance Festival |
Calbeck’s Food Markets Inc. |
Canadian Imperial Bank of Commerce |
E. M. Sanderson Foundation |
G. C. McDonald Supply Limited |
Gordon Cockshutt Foundation Blacker Benevolent Trust |
Gordon Glaves |
Gould Outdoor Advertising |
Keeprite Inc. |
Laing Property Corporation (Owners-Eaton’s Market Square} |
Levi Strauss & Co. (Canada) Inc. |
Lillian M. Kelley |
Margaret E. Stedman |
Mary B. Stedman |
Millard Rouse & Rosebrugh |
Mr. & Mrs. Wm. L. Campbell |
New Harding Group |
Rotary Club of Brantford |
Royal Bank |
Ruth R. Stedman |
S. C. Johnson & Son Limited |
S. R. & L. M. Kelley Foundation |
Samuel W. Stedman Foundation |
TCG Materials Limited |
The Brantford Expositor |
Township of Brantford |
A. Diane Pope | Leslie & Erika Auer |
Adjusters Canada | Leslie Player |
Adrian Pynenburg | Linda Novak |
Alan Nicholls | Linda Singer |
Alan R. Cook | Lloyd H. Digby |
Albert George | Lockwood Manufacturing Inc. |
Alfred & Joyce Wetherell | Lorna Thomson |
Alfred J. Bignon | Louis & Howie Jones |
Alice Barber | Louise Dawson |
Alice E. Brown | Loyal Order of Moose |
Alice Hawley | Lucy M. Dawes |
Allen G. Moore | Ludlows Clothing Store Ltd. |
Anderson Contracting Brantford Ltd. | Lynden Park Mall Foundation |
Andy Woodburn | M. Graham Kneale |
Angelo Recine | Mabel Hudson |
Ann, Ron, & Liz Wallace | Mac & Lois Cromwell |
Anne C. Bermel | Madill & Nolan |
Anne Margrett | Malcolm Food Specialties |
Anne Quist | Margaret & Bill Blottner |
Anson B. Stewart | Margaret Billo |
Antonio Recine | Margaret Gatward |
Arcangelo Martino | Margaret R. Chandler |
Arthur & Florence Foulger | Margaret Vaughan |
Atlas Hydraulics | Margaret Webb |
Auto Craft Collision | Marion Doty |
Avery’s Sports Centre Limited | Marion W. Crewson |
B & M Office Equipment | Marjorie & Keith Cooper |
B. C. I. Key Club | Marjorie Mailing |
Barbara Hill | Marjorie Pickell |
Barbara Irwin | Marjorie Soroka |
Barbara Schram | Marjorie Wright |
Barbars Padfield | Mark Hewitt Curley |
Beatrice Foods Inc. | Mary & Bruce Frey |
Bell City Carpets Limited | Mary E. Hamilton |
Bella & Dave Ritchie | Mary F. Pease |
Beta Sigma Phi-XI Gamma Alpha Chi | Mary Jo Brock |
Betty Nelson | Mary L Graham |
Beverly Osborn | Mary Leard |
Bialas Printing Limited | Mary M. Royall |
Bibs N’ Barrels of Bulk Food | Maureen Massicotte |
Bill & Colleen Ferrell | Max Sherman |
Bill Rogers | Meghan Woodburn |
Bingotown Sponsors Association | Melba and Gordon Merritt |
Bonetta MacDonald | Melnor Manufacturing Association |
Brant Flour Mills Limited | Michael J. Harris |
Brant Park Inn | Michael Kauk |
Brantford & District Hungarian Canadian Club | Mike & Natalie Terdik |
Brantford Brick Limited | Mike & Phia Hopwood & Family |
Brantford Clinic | Mildred M. Forrest |
Brantford Engineering & Construction Ltd. | Miss Celia Hancherow |
Brantford Packers Limited | Miss Eleanor Baker |
Brantford Realty Limited | Miss Ethel V. Brown |
Bro – Dart | Miss J. Burnett |
Browns of Brantford | Miss Mary Higgins |
Bruce G. O. Farley | Miss Mary Wood |
Bruce K Garvey | Miss Ruth E. Sheffield |
Burns Fry Limited | Miss Ruth L. White |
C. D’Ignazio | Miss W. M. Wiacek |
C. T. M. Manufacturing Corporation | Miura Boiler Co. Ltd. |
Cainsville Screen Printing | Morley Roswell |
Calbeck Investments Inc. | Morwenna M. Edward |
Canada Trustco Mortgage Co. | Moss, Lawson & Co. Limited |
Cargomaster Equipment Rentals | Mott Manufacturing |
Carl F. Rosebrugh | Mr. & Mrs. Howard W. Hall |
Carol Rees | Mr. & Mrs. Ronald Adams |
Cascades Dominion Inc. | Mr. & Mrs. B. Hibbard |
Century Kitchens | Mr. & Mrs. Bilton Leeson |
Charlotte Haworth | Mr. & Mrs. C. J. McGuiness |
Charlotte L. Robertson | Mr. & Mrs. C. P. Dymond |
Cheryl J. Corke | Mr. & Mrs. Con Gefucia |
Cheryl Turnbull | Mr. & Mrs. Dan Spence |
Chute Construction Ltd. | Mr. & Mrs. Dennis Hayter |
Clare A. Parson | Mr. & Mrs. Donald Dyer |
Clarence K. Pope | Mr. & Mrs. Donald Lowcock |
Connie Wilks | Mr. & Mrs. Donald McArthur |
Cooper Chiropractic Centre | Mr. & Mrs. E. j. Eason |
Coopers Crane Rental (1987) Limited | Mr. & Mrs. Fred Kelley |
Cora Lehto | Mr. & Mrs. Fred Langweil |
Cozy Corner Café | Mr. & Mrs. George Milton |
Craig Archibald | Mr. & Mrs. Gordon Durnford |
Crane Canada Inc. | Mr. & Mrs. J. Arthur Wynn |
D. J. Terdik | Mr. & Mrs. J. Czarny |
D. N. Graham | Mr. & Mrs. J. Morris |
Dan McDonald | Mr. & Mrs. Jack Edmondson |
Darroll Salmon | Mr. & Mrs. Jack McKeogh |
Darryl Lankin | Mr. & Mrs. James Gates |
David Fletcher | Mr. & Mrs. James McLaren Jr. |
David G. Humber | Mr. & Mrs. John A Hetherington |
David H. Bowen | Mr. & Mrs. John Castle |
D-Craft Metal Products | Mr. & Mrs. John Hankinson |
Delhi Senior Citizens Club | Mr. & Mrs. John Partridge |
Dennis Tully | Mr. & Mrs. Konrad Kuhn |
Derek Warner | Mr. & Mrs. Len Wise |
Desiree Arva | Mr. & Mrs. Leonard McDonald |
Direct Printing Paris Inc. | Mr. & Mrs. Mark Kempf |
Dolores & Jim Hutcheon | Mr. & Mrs. P. T. O’Donnell |
Donald Byron | Mr. & Mrs. Phil Thomlison |
Donald H. Elliott | Mr. & Mrs. Robert Deveraux |
Donna Gaye Swift | Mr. & Mrs. Robert Martin |
Donna Gravett | Mr. & Mrs. Robert Shellard |
Donna Scott | Mr. & Mrs. Robert Thompson |
Dorothy Robertson | Mr. & Mrs. Stanley Shack |
Douglas Kirk | Mr. & Mrs. Ted Donald |
Douglas Knowles | Mr. & Mrs. Terrence Hallihan |
Douglas Richardson | Mr. & Mrs. W, B. Link |
Dr. & Mrs John J. Flynn | Mr. & Mrs. W. A. Boehm |
Dr. & Mrs. A. W. Michalchuk | Mr. & Mrs. W. Masters |
Dr. & Mrs. Charles H. Pickett | Mr. & Mrs. Warren Vincent |
Dr. & Mrs. R. C. Henry | Mr. & Mrs. Wm. C. Brown |
Dr. & Mrs. R. G. Eddy | Mr. Allan D. Kneale |
Dr. A. J. Smith | Mr. David Fletcher |
Dr. Alan N Newell | Mr. E. L. Perrin |
Dr. B. Williams | Mr. Edward Fanjoy |
Dr. C. G. & Mrs. Scott | Mr. Fred Lewis |
Dr. C. Ramprashad | Mr. J. E. Foster |
Dr. Charles O. Thompson | Mr. K. J. Strachan |
Dr. Donald Littlejohn | Mr. Kevin Borthwick & Ms. Susanne Debaie |
Dr. E. Catherine Swan | Mr. Mike Druchok |
Dr. I. DeMarchi | Mr. Norman T. Bragg |
Dr. J. E. & Mrs.W. L. Shaver | Mr. Paul Kormos |
Dr. John A. Halliday | Mr. Robert Johnson |
Dr. John Chandler | Mr. Tom Schonbacher |
Dr. Joyce Ratelband | Mrs. Anna McLellan |
Dr. L. R. Bate | Mrs. Bella H. Jull |
Dr. Lorna Mantle | Mrs. Betty Pajor |
Dr. Lyle Hutton | Mrs. C. MacDonald |
Dr. Mary Laurie-Pile | Mrs. Daisy Edmunds |
Dr. R. A. Smith | Mrs. Dale Harrison |
Dr. Renier Scholten | Mrs. Donald Lankin |
Dr. Steven Richie M.D. | Mrs. Doris Gordon |
Dr. Stuart Barber | Mrs. Doris Squire |
Dr. Wm. E. Page | Mrs. Dorothy M. Davison |
Dwain & Marguerite Barry | Mrs. Dorothy McCombe |
E. D. Pass | Mrs. E. Jean MacIvor |
E. Jeanne Taylor | Mrs. Edna Murray |
E. Zouros | Mrs. F. Elizabeth Scott |
Edie Feth | Mrs. Frances Breddy |
Edward & Etholeen Palk | Mrs. Francis Breddy |
Edward E. Doucet Realties | Mrs. Francis Mock |
Egerton F. Clarke | Mrs. H. James Riley |
Eleanor Loffree | Mrs. Irma Lewis |
Elizabeth Locatelli | Mrs. Isabelle Glaves |
Elizabeth M. Chandler | Mrs. Isobel Kingsbury |
Elsie Lamb | Mrs. Janet Bradford |
Elsie M. Hall | Mrs. Jean E. Powell |
Emma Eyre | Mrs. Jessie Emily Gilbert |
Ena M. Cockshutt | Mrs. K. Beswetherick |
Ernest W. Painter | Mrs. K. Nouraczek |
Ethel Morrison | Mrs. Kathleen Dunham |
Evelyn Coulos | Mrs. Kathryn Forbes |
F. A. McLeary | Mrs. Laura Vincent |
Fairlawn Sod Nursery | Mrs. Margaret Hunter |
Fairview Photo Lab Limited | Mrs. Margaret Wakefield |
Feely Hardware (Len Cleaver) | Mrs. Mary Jeffery Collier |
First City Trust Company | Mrs. Maureen Topelko |
Fiske Leather Goods | Mrs. Rita Bailey |
Florence & Dennis Daughen | Mrs. Susan Hoffman |
Fr. Roger Formosi | Mrs. Teresa Prinzen |
Frances Wells | Mrs. Wendy E. Smith |
Francis K. Riddell | Mrs. Winnifred Kingsbury |
Frank Balazs | Ms. Ada Rath |
Frank Elcomb | Ms. Dorothy McWhirter |
Frank G. Harvard | Ms. Helen Schofield |
Frank R. Dunn | Ms. Irene E. Feely |
Frank W. Holton | Ms. Irene Pacyk |
Fred Starkey | Ms. Isobel Plant |
G. B. Redfern | Ms. Joyce Gerth |
G. Catherine Pile | Ms. Marilyn Sewell |
G. H. Stryker | Ms. Susan Eaton |
G. R. Houlding | Muriel Maunder |
Gary & Everill Muir | Nancy Howard |
Geo. S. C. Smith | Nancy Konzuk |
George & Kathleen Pew | Nettie Yeo |
George C. Merrill | Nicholas & Sarah Gefucia |
George German | Nisker, Madill & Nolan |
George H. Kerr | Norah Langton |
Gerald Buliung | Norfolk Sanitation Supply Ltd. |
Geraldine Parkhill | Northway Mercury Sales Limited |
Giovanna Notarandrea | O. W. Parsons |
Gladys Woodburn | Oakland Women’s Institute |
Glenn & Pat Gale | Oracorp Health Services Inc. |
Glenn Brown | Osmond Perrott |
Glenn Williams | P. A. Ballachey |
Gordon & Vera Tyler | P. J. Harvey |
Gordon C, Chown | P. J. Muller |
Graeme McDonald | P. Suzanne Mitchell |
Granny Bonn’s Fish & Chips | Pamela Kraft |
Graydon DeGrass | Pamela Mullin |
H. A. Will | Paramount Printers (Brantford) Inc. |
H. C. Moore | Patricia A. Moore |
H. Douglas Waghorne | Patricia Ann Hill |
H. J. G. McLean Ltd. | Patricia Hawke |
Haggerty Bros. Construction Inc. | Patricia Moore |
Harold Garrett | Paul & Marilyn Ferris |
Harold Richardson | Paul Arva |
Harvey Drew Bettesworth | Paul Vandervet |
Hazel Donaldson | Paul Waring |
Helen D. Marr | Paul Williamson |
Helen M. Aird | Paula Carter |
Helen McKenzie | Paula Thomlison |
Helen Mulligan | Pauwels Travel Bureau Limited |
Hopkins-Lewis Ltd. | Peter C. Moffatt |
Howard W. Magee | Peter Forte Fruit Co. |
Hungarian Hall Social Club | Philips Cables Ltd. |
I. A. M. Local 1673 | Phyllis Jennings |
I.O.D.E. – AM Overholt Chapter | Professional Secretaries |
I.O.D.E. Viscount Alexander of Tunis Chapter | R. Kirkpatrick |
Ian & Patricia Rogerson | R. Leonard MacLeod |
In Memory of Avis Doxtator | R. S. Middleton |
In Memory of Edward H. Noble | Raymond Hughes |
In Memory of F. W. Lytle | Raymond W. Marsh Engineering |
In Memory of Fred J. Ackers | Red Pelican |
In Memory of Gordon Glaves | Remo’s Auto Body |
In Memory of Gordon Glaves | Rev. James & Mrs. Hazel Donaldson |
In Memory of Harry Hughes | Rhea Minshall |
In Memory of Mr. Dwain Barry | Richard G. Allan |
In Memory of Mr. W. J. Bannerman | Robert C. Geen |
In Memory of Mrs. Irma Lewis | Robert Hinan Contracting & Rentals Inc. |
In Memory of Mrs.Alice Stokes | Robert Jones Insurance |
In Memory of Patricia L. Southcott | Robert Lancaster |
Irene L. Rae | Robert MacLean |
Isobel N. Gabriel | Robert Peever |
J. A. Spence | Robert Ross |
J. A. Windsor | Robert W. Kennedy |
J. Burnett | Rocco’s Men’s Wear |
J. M. Arthur Lefebvre | Roland Albert Kilpin |
J. Paul Massicotte | Ronald Logan |
J. Sebastian | Ronald Moshoian |
Jack Darwen | Routliffe Enterprises Inc. |
Jack Harrington | Royalex Group of Companies |
James Longley | Ruth & Ken A. Harrison |
James R. Fennell | Ruth & Larry Pickard |
James Zimon | S. L. Ingham Monuments |
Jan Kennedy | Samuel Wyatt |
Janice B. Doty | Sherron Lee |
Jean Erskine | Shirley Sills |
Jean McKay | Sidney Wraight |
Jean R. Statham | Siegfried Bauldauf |
Jelle H. Zylstra Jr. | St. George Wood Products |
Jennie Hamblew | St. Leonard’s Society |
Jim & Trudy Ion | St. Pius X Council 9262 Knights of Columbus |
Joan Attai | Stan & Ada Perriman |
Joan Hotston | Stan Worosz |
Joan Richmond | Stanley Kogut |
Joe & Pearl Accardo | Stelco Inc. |
John A. Purcell | Stephanie Nemeth |
John B. Knill | Stephanie Woodburn |
John Brent | Stephen & Carla Bosanac |
John Howell | Stephen H. Taylor |
John K. Lewis | Steve Eley |
John P. Vanhaastrecht | Steve Polyak |
John Pignotta Management Ltd. | Susan Balan |
John Terdik | Susan Beckett |
John Wyatt | Sydney B. Spiegel |
John’s Aluminum & Brass Foundry | Sylvia McIver |
Joseph G. White | Sylvia Sidlar |
Joseph Stanko | T. E. Taylor Construction |
Joyce Holwerda | Ted Wierda |
June & Harris Bragg | The Brantford Club |
June Piggott | The Great Atlantic & Pacific Company of Canada Limited |
K. G. Lenz | The Tailor Shoppe |
K. J. Dagg | The White Bakery Limited |
Karen White | Thomas & Winnifred, Graham & Marg Green |
Karoline Fernley | Thompson Printing & Lithographing |
Kathleen Lothrop | Tony Johnson |
Kathryn Sherman | Trading Post Restaurant |
Kay Davies | Two Unicorns Antiques |
Keeprite Inc. | URW Local 733 |
Keith Randall D.C. | Velvet Touch |
Ken Stead | Virginia Procunier |
Kennedy Electric | Vyrt Sisson |
Kenneth A. Johnson Insurance Brokers Ltd. | W. C. F. Weir |
Kenneth Harris | W. J. M. Lundie |
Kings Wood Products | W.D. Hornick |
Kingswood Restaurant | Wellington Memorial U.C. Women’s Assn. |
Kinsmen Club of Brantford | Wilfred Coulson |
L. Bruce Webster | William G. Manese |
L. C. S. Metals Corp. | William Johnson |
La Bella Donna Hair Stylist | William Neeb |
Lamont Aluminum Limited | William Vorvis |
Lanca Contracting Limited | Wilma R. Burrill |
Lansdowne/Costain School | Witco Canada Inc. |
Laura Secord | Women’s Committee, B.S.O |
Laureate Alpha Phi (Chapter Beta Sigma Phi) | Yvonne Chenoweth |
Amoco Fabrics & Fibers Ltd. |
Ascoelectric Limited |
Audrey S. Hellyer Charitable Foundation |
Beacon International Despatch Ltd. |
Beck’s Printing Services |
Beta Sigma Phi |
Blacker Benevolent Trust Gordon Cockshutt Foundation |
Brant Dairy Ltd |
Brantford Dance Festival Inc. |
Canada Packers Inc. |
Canada Trust |
Canadian Bluebird |
Canadian Foresters |
CKPC 1380 AM, Lite 92.1 FM |
Conklin Shows |
Dafoe & Dafoe Inc. |
Danny & Allison DeDominicis |
Datasym |
Domtar Inc. |
Dr. & Mrs. R. Lorne Scott |
Dr. & Mrs. Robert W. Farley |
Dr. & Mrs. Sumner C. Ling |
du Maurier Ltd. |
Eaton Foundation |
F.S. Sellar (1976) Limited |
Forbes Bros. Inc. |
G.A. Campbell |
Gates Canada Inc. |
George & Helen Clemons |
Glenn Kilmer and Doreen Kilmer |
H. Louis Hagey Family |
Hannivan and Company Ltd. |
Harold & Goetz Building Products Ltd. |
Helen & Paul Read |
Hon. Robert & Dorothy Nixon |
Hurley Printing Co. Ltd. Lyle L. Gerber President |
In Memory of Mr. & Mrs. Wilford S. Sterne |
J.P. Bowman Ltd. |
James H. Lang |
Jeffrey P. Noble |
John L. Gardner |
Kester Solder |
Kiwanis Club of Brantford |
Koehring Waterous Div. of Timberjack Inc. |
Ladish Co. of Canada Limited |
Mabel and Gordon McMillen Foundation |
May & Mary Welch |
Mayor Karen & Erle George |
McIntosh, Kindon, James, Reeves, Buck & Harris |
Mr. & Mrs. Donald Ludlow |
Mr. & Mrs. Hugh McCracken |
Mr. & Mrs. Ronald G Cowell |
Mr. & Mrs. Wayne Villamere |
Mr. C. S. Fissette |
Polish Alliance of Canada Branch 10 |
Polish Mutual Benefit & Friendly Society |
Renold Canada Ltd. |
Royal Canadian Legion Dunsdon Branch No. 461 |
Sanderson Centre for the Performing Arts Volunteers |
Scotia Bank |
Sonoco Ltd. |
Terry & Sam Rizzo & Family |
The Mutual Group |
The Toronto Dominion Bank |
Tottle Electric |
Union Gas Limited |
Women’s Committee Brantford Symphony Orchestra |
Adrienne Marcotte |
Alexanders Tavern |
Ardell & Louis Hagey |
B.G.H. Nurses Alumni Association |
Bell City Foundry |
Bette & Dick Colpitts |
Brant Women’s Teachers Association |
Brantford Bison Alumni Association |
C.A.W. C.L.C. Local 397 |
Carl G. Sharra |
Clara E. V. Terryberry |
David & Patricia Clemons |
David M. Cullen |
Domglas Inc. |
Donna & Harold Vail |
Dr. Edison Hobson & Family |
Extend Communications |
Glenn & Pat Gale |
Gloria Neamtu |
Graham Marcotte |
In Memory of Mrs. K.S. (Beth) Perry -nee (Elizabeth G. Howell) |
In Memory of Raymond D. Howell |
Isabelle & Martin Rocheleau |
Isobel Plant |
J. H. Cohoon Engineering Limited |
J. Stuart & M. Eleanor Angevine |
Jack & Marg Dymond |
Jamie’s Choice Books |
Jane & Rick Mederak |
Joseph Marcotte |
Juliette J. Williamson |
Ken & Pat Lenz |
Kenneth & Mary Lefebvre |
Laracy – Coyle Family |
Larry & Doreen Parr |
Lorraine & George Lawrence |
Marjorie McClure |
Mary Jane Mintern |
Melnor Manufacturing Limited |
Mr. & Mrs. Brian Eadie |
Mr. & Mrs. C. Rhodes |
Mr. & Mrs. Harold Offen hammer |
Mr. & Mrs. Ronald Birkett |
Mr. & Mrs. Ross Misener |
Mr. & Mrs. T. A. Bateson |
Murray MacDonald (Honeyman) |
Nathan & Jonathon Grundy |
Neziol Insurance Brokers Ltd. |
Norman & Dorothy Wilson |
Paris Wood Manufacturing Ltd. |
Pat Marcotte Family |
Peter & Margaret Mark |
Ruth & Ken Harrison |
Terry & Lynne Bateson | V 29 | Gilbert Henderson | S 26 | |
Derek Bond | Q 26 | In Memory of Dr. Grant Honeyman | U 14 | |
Bullivant | L 15 | Bill and Helene Hyde | V 26 | |
Bill & Dorothy Campbell | G 29 | Carol A Kent | K 14 | |
Bill & Dorothy Campbell | H 29 | Carol A Kent | V 31 | |
Bill & Dorothy Campbell | J 10 | James Kent | K 15 | |
Bill & Dorothy Campbell | J 29 | James Kent | V 15 | |
Bill & Dorothy Campbell | M 29 | M Graham Kneale QC | O 24 | |
Bill & Dorothy Campbell | N 10 | In Memory of A. Dale Lee | R 13 | |
Bill & Dorothy Campbell | N 29 | Richard Lee | J 14 | |
Bill & Dorothy Campbell | O 10 | Bob & Gwen MacLean | V13 | |
Bill & Dorothy Campbell | P 10 | Nancy & Kevin Magee | T 9 | |
Bill & Dorothy Campbell | Q 10 | In Memory of Susan Malcolm | S 14 | |
John Carr | K 13 | Anne & Rick Martin | F 22 | |
Gene & Hubie Clark | F 13 | Hugh & Helen McCracken | F 23 | |
Gene & Hubie Clark | Q13 | Marlene McGraw | F 14 | |
Roy & Bea Cranston | J 13 | Dr. Andrew W Michalchuk 2006 | P 13 | |
Edith & Roger Davis | T 25 | Natalie Pauline Michalchuj 2006 | O 29 | |
Edith & Roger Davis | T 26 | Natalie Pauline Michalchuk 2006 | R16 | |
Martin & Lori Dixon | T 30 | Millard Rouse & Rosebrugh LLP | U 29 | |
Martin J. Dixon | T 13 | In Memory of Richard Miller | H 10 | |
In Memory of Hazel Donaldson | S 13 | In Memory of Creighton R. Rice | R 14 | |
Enterprise Brant | M 25 | Isabelle & Martin Rocheleau | U 14 | |
Enterprise Brant | M 26 | Dr. Charmaine Roye | G 23 | |
Enterprise Brant | N 25 | Martin Sarkissian | L 13 | |
Enterprise Brant | N 26 | Timothy Sheldon | ||
Margaret Fanjoy | G 30 | Waterous Holdon Amey Hitchon | T 14 | |
In Memory of Jack S. Gillespie | U 13 | Geo. Dale SimpSon | E 14 | |
Gordon C. Glaves | M 6 | Margaret SimpSon | E 13 | |
Michael Grit | U 25 | In Memory of Iris Sisson | G 9 | |
Michael Grit | U 26 | In Memory of Margaret Stedman | J 25 | |
Lucy Hagopian | V 25 | |||
Pat & Orland Harrison | G 10 | |||
Gilbert Henderson | R 25 | |||
Gilbert Henderson | R 26 | |||
Gilbert Henderson | S 25 | |||
In Memory of Margaret Stedman | K 24 | Donated in Memory of | ||
In Memory of Margaret Stedman | K 26 | C. Douglas Wilson By His Family | ||
In Memory of Margaret Stedman | L 25 | In Memory of Vivian C. Wilson | ||
In Memory of Margaret Stedman | L 26 | 1926 – 1956 | ||
In Memory of Ruth Stedman | G 13 | Barry & Catherine Wright | ||
In Memory of Ruth Stedman | H 13 | |||
In Memory of Ruth Stedman | H 14 | |||
In Memory of Ruth Stedman | O 13 | BOX SEATS | ||
In Memory of Ruth Stedman | O 14 | In Memory of William Burke | ||
Mary B. Stedman | E 22 | F. Eleanor Chapin | ||
Mary B. Stedman | E 23 | In Memory of Donald H. Francis | ||
Mary B. Stedman | H 23 | In Memory of Dr. G. Honeyman | ||
Mary B. Stedman | H 24 | In Memory of Miss Anne Ketlett | ||
Mary B. Stedman | J 24 | In Memory of Lillian M. Delly | ||
Samuel W. Stedman Foundation | M 13 | In Memory of Helen Kippax | ||
Samuel W. Stedman Foundation | M 14 | In Memory of Adele Sisson | ||
Samuel W. Stedman Foundation | N 13 | Barbara Sisson | ||
Samuel W. Stedman Foundation | P 14 | Francis and Raymond Southcott | ||
Eph & Gerry Sweezey | R 3 | In Memory of Miss Beatrice Stedman | ||
Americo, Anna Trantello & Family | G 14 | John G. Wilson | ||
Elizabeth Temmer | V 14 | |||
Mike & Natalie Terdik | Q 14 | |||
Arline Thompson | M 32 | |||
In Memory of Al Truckle | M 10 | |||
Rita Verint | J 15 | |||
Waterous Holden Amy Hitchon | O 25 | |||
Waterous Holden Amy Hitchon | O 26 | |||
Waterous Holden Amy Hitchon | P 25 | |||
Waterous Holden Amy Hitchon | P 26 | |||
Waterous Holden Amy Hitchon | Q 26 | |||
The Williamson Group | P 29 | |||
The Williamson Group | Q 29 | |||
The Williamson Group | R 29 | |||
The Williamson Group | S 29 | |||
The Williamson Group | T 29 |